Ajaplaneerimise nipid koolivaheajaks 

Koolivaheaeg on ühest küljest nii tore – saab ilma kellahelinata ärgata ja hilja magama minna. Teisest küljest aga võib ilma korrapärase päevakavata elu suht kiiresti hulluks minna ning tihtipeale varem kokkulepitud rutiinid sellel koolivaheaja nädalal lihtsalt ei tööta.

Mida siis teha ja kuidas koolivaheajal oma aega planeerida?

Kuidas ikkagi olla oma aja peremees ja hoida fookust, et kõik varem planeeritud tegevused saaksid tehtud.

Siin on mõned punktid, mis võivad aidata koolivaheajal fookust ja ajakava paigas hoida:

1. Tee paindlik plaan:
Loo koolivaheajaks paindlik ajakava, mis võtab arvesse nii puhkust kui ka planeeritud tegevusi. Märgi üles olulised (töö)kohustused ja ka soovitud vaba aja tegevused ning planeerige aeg nende jaoks oma kalendris. Samal ajal jäta ruumi ootamatuteks muutusteks või spontaanseks väljasõiduks sõpradega, et lõõgastuda.

2. Prioriteedid esikohale:
Määra oma tegevustele prioriteedid ehk tähtsuse astmed ja keskendu kõige olulisemale. Kui Sa ei jõua kõike planeeritut ära teha, siis keskendu esmalt olulistele ülesannetele ja alles seejärel jätka vähemtähtsate asjadega. See aitab vältida ülekoormust ja tagab,
et olulised ülesanded saavad siiski tehtud.

3. Võta aega taastumiseks ja puhkamiseks:
Ära unusta koolivaheaja olulist osa ehk puhkust ja taastumist!
Selleks, et olla produktiivne ja keskendunud, on oluline anda endale aega lõõgastumiseks ja akude laadimiseks. Leia tasakaal tegevuste ja puhkeaja vahel, et tagada enda heaolu ja jõudluse säilitamine.

Scroll to Top